Vracím se opět k blogování

Dnes jsem se chystala psát příspěve na svou FB stránku. Něco krátkého, protože dlouhé texty prý na Facebooku nikdo nečte. A k tomu pár fotek. Pak to pár hodin, v lepším případě pár dní bude vidět a poté to zmizí do propadliště Facebooku. Jako všechny předcházející příspěvky, fotky, prostě cokoliv, co tam dám. Nejen já, to platí samozřejmě pro všechny. Takový je zřejmě i současný život. Rychlý. S požadavky na stále něco nového. Na nové věci, nové lidi, nové zážitky, nové informace. Rychle koukneme na to, co jsme našli a jedeme dál, protože víme, že těch informací, návodů, nápadů, fotek a všeho dalšího je na internetu obrovské množství a já můžu zkoumat další a další.

A v tom jsem si uvědomila, že jsem psala blog. Že jsem tam ukazovala fotky toho, co jsem vyrobila. Napsala třeba i něco ze zákulisí. A občas i to, co se mi honí hlavou. A měla jsem to ráda.

 

A samozřejmě následovala otázka, proč už to vlastně nedělám?
Asi jsem podlehla přesvědčení, že musím taky zrychlit. Že blogy už nikdo nečte. Hlavně ne tak dlouhé články, jaké jsem občas vyplodila já 🙂
Taky to asi bylo tím, že jsem si vytvořila vlastní web a to funguje jinak, než když píšete blog v nějakém hotovém, zavedeném systému. A mně chvíli trvalo, než jsem si zvykla, zaběhla se na webu a zjistila co a jak.

A dnes jsem si tedy uvědomila, že chci stále psát blog. Že je mi vlastní vyjadřovat se textem. Že píšu ráda. Že mi to pomáhá si srovnat myšlenky. A v hlavě se mi znovu objevil komentář, který jsem si kdysi přečtla na svém starém blogu. Jeho autorka mi psala, že netušila, že si na blogu o šití i počte.

Ano, to jsem já. Možná moc přemýšlím, ale to ke mně patří. Jo, možná to nebude nikdo číst. Možná jen prolítne fotky, co nového chci ukázat. Ale to nevadí. Věřím tomu, že se najdou lidé, které bude zajímat i ten text. Někdy jen o tom, co nového jsem vytvořila, někdy bohatší. To bude záležet na mém momentálním rozpoložení. Důležité pro mě je hlavně to, že si opět vytvářím prostor, kde se budu moct zastavit, zpomalit, zamyslet se a napsat, co zrovna potřebuju.

A budu moc ráda, když i pro vás bude nějakým způsobem přínosný, užitečný a smysluplný.  

 

Textilní mísa

A teď už k tomu, proč píšu tento článek. Je to můj nový výtvor, který jsem vyrobila do Klubu textilního tvoření. Takový můj 3D objekt. 

Úplně si nejsem jistá, jak to ženy v Klubu přivítaly, ale měla jsem chuť vytvořit něco jiného než jen ubrusy, deky, prostírání apod. Jo, mám ráda placaté věci, tam se člověk může krásně kreativně vyřádit, ale občas holt přijde chuť vytvořit něco neobvyklého 🙂 Ale já věřím, že ode mě očekáváte už cokoliv, protože víte, že se nedržím nějakých zaběhaných pravidel a vzorců, ale že si tvořím to, na co mám zrovna náladu a způsobem, který se mi zrovna líbí.   

 

Není to tak složité, jak to možná vypadá

Když na to kouknete, tak si možná říkáte, že je to moc složité. Ale nenechtete se mýlit! Zase tak složité to není. Jen to vyžaduje trochu tpělivosti. Ale jak vždy je základem hraní si s textilem. A to máte přece rády, ne? 🙂 

Návod na její vytvoření (úplně se mi nechce psát ušití, protože tam zkrátka cítím něco víc) je součástí Klubu textilního tvoření. 

V listopadu budu trochu měnit koncept Klubu, ale vše se včas dozvíte. A nejdříve samozřejmě dostanou informace ženy v Klubu.  

Volné quiltování

Ano, základem je opět volné quiltování. Nějak to bez něj už skoro neumím. Hlavně mi umožňuje si volně „malovat“ cokoliv chci. A taky mi usnadňuje práci, protože třeba při obšívání aplikací nemusím pořád točit celým sendvičem dokola.

Tady ale aplikace nejsou, tady má volné quiltování vyloženě zdobnou úlohu. A také zpevňující.

I bez něj je možné si takovou mísu udělat, jen bude trochu jiná. Nikoliv tvarem, ale vzhledově. Jsem ovšem přesvědčená, že neztratí nic ze své krásy. V návodu ukazuji i možnosti, jak ji udělat zajímavou jen za pomoci rovného šití. 

Pokud vás ale volné quiltování láká a chcete se ho naučit, máte možnost absolvovat u mě online kurz volného quiltování. Jen teď pro vás bude lepší, když se přihlásíte do minikurzu zdarma, který běží od 28. do 30. října, protože tam dostanete výhodnější nabídku, než je běžně k dispozici na mém webu.

A protože vím, že rády koukáte na videa, tak jsem vám jedno natočila. Jen musíte být na začátku trpělivé, protože mi chvíli trvá, než si nasadím quiltovací rukavice a začnu. Ano, nechtělo se mi to stříhat 😀 

Zajímá vás moje práce? Fotky z procesu? Aktuality? 
Sledujte mě  na sociáních sítích. 

 

Chcete dostávat informace přímo do vaší e-mailové schránky? Přihlaste se k odběru novinek.