Každý měsíc nový návod

Online klub textilního tvoření

Staňte se součástí komunity žen, které se každý měsíc schází nad společným textilním projektem.

Získejte každý měsíc návod na nový textilní výrobek a pusťte se do jeho tvorby s mou podporou a inspirací od dalších členek klubu.

Každý měsíc nový návod

Online klub textilního tvoření

Staňte se součástí komunity žen, které se každý měsíc schází nad společným textilním projektem.

Získejte každý měsíc návod na nový textilní výrobek a pusťte se do jeho tvorby s mou podporou a inspirací od dalších členek klubu.

Baví vás šití a tvorba bytových doplňků nebo třeba kabelek z textilu?

Chcete si vyzkoušet nové a neokoukané techniky?

Zajímá vás patchwork, quiltování nebo jiné hrátky s textilem?

A chcete získat každý měsíc nový impuls pro vlastní tvoření?

Pokud jste si alespoň na 1 z otázek odpověděla ANO,

pak jsem právě pro vás otevřela Klub textilního tvoření.

Baví vás šití a tvorba bytových doplňků nebo třeba kabelek z textilu?

Chcete si vyzkoušet nové a neokoukané techniky?

Zajímá vás patchwork, quiltování nebo jiné hrátky s textilem?

A chcete získat každý měsíc nový impuls pro vlastní tvoření?

Pokud jste si alespoň na 1 z otázek odpověděla ANO,

pak jsem právě pro vás otevřela

Klub textilního tvoření.

Co říkají předplatitelky klubu:

✏️ Klub textilního tvoření s Janičkou určitě vřele doporučuji. Každý měsíc dostáváme nové návody a originální nápady ke zpracování, a k tomu navíc ještě krásné bonusy. Nejvíc mě vždy udiví, že techniku, kterou jsem zvyklá dělat jinak, nebo ji využívat jiným způsobem, můžu nakonec použít i v úplně nečekaných situacích a zcela nečekaným způsobem, a dosáhnout tak úplně odlišného a opravdu krásného výsledku. Kreativitě se tady meze určitě nekladou. Každá si projekty zpracováváme vlastním tempem, takže se ve skupince máme pořád čím kochat a o to víc se těšit na další návod. Janička vždycky přijde s něčím originálním, takže je opravdu na co.

✏️ Klub je moc zajímavý a pestrý, každý výrobek má své kouzlo, je velmi pečlivě připravený a kdo rád tvoří a objevuje nové techniky, tak bych klub vřele doporučila.

Co vás každý měsíc v klubu čeká…

1 podrobný návod

Každý měsíc podrobný videonávod, přesné šablony, rady a vychytávky pro úspěšné dokončení výrobku.

Vkusný doplněk

Návrh z pera textilní výtvarnice, který váš domov doplní o vkusný a neokoukaný doplněk.

Průběžná podpora

Kdykoliv vám není něco úplně jasné, máte možnost zeptat se na radu v podpůrné FB skupině.

Kdo jsem…

Jmenuji se Jana Dohnalová a jsem textilní výtvarnice a zakladatelka Klubu textilního tvoření.

Technikám patchworku, quiltování, barvení látek a textilním návrhům se věnuji 12. rokem.

Mou práci můžete znát z tématických výstav, rozhovor se mnou jste mohli vidět v televizi nebo jste na mou práci mohli narazit i v zahraničním časopise věnovaném art quiltu.

Klub textilního tvoření jsem založila pro všechny, kdo postrádají tvořivě naladěnou komunitu, mají chuť tvořit, ale bojí se, že mají nedostatek zkušeností pro dokončení krásného výrobku – ale i pro ty, kdo mají chuť se tvoření pravidelně věnovat, ale chybí jim ten správný impuls.

Každý měsíc vám přináším nový videonávod se šablonami a radami, jak výrobek úspěšně dokončit a ve facebookové skupině vám poradím při jakýchkoliv nesnázích.

Těším se, že mezi výrobky ve skupině brzy uvidím i ten váš!

Návody 2024

Leden 2024 – dekorativní lístky, jako podložky i na polštáři

Podle tohoto návodu si vytvoříte pěknou dekoraci nebo také podložky pod skleničku nebo hrnek. A nejen, že si vše pěkně ušijete, vy si to podle návodu i nabarvíte. Přesně v barvách, které máte rádi.
Anebo můžete využít stejný motiv i na polštář.  

Únor 2024 – Polštář a prostírání 

U těchto výrobků využijeme trochu klasický patchwork, i když budeme tedy řezat a tvořit trochu na divoko. Bez šablon, podle citu. A když zvolíme pestré barvy a doplníme zajímavé volné quiltování, vznikne doplněk v moderním pojetí. 

Březen 2024 – Nástěnný quilt 

Podle tohoto návodu si ušijete čistě moderní quilt k zavěšení na stěnu. Barvy si zvolíte podle svého vkusu a pěkně si při jeho tvoření pohrajete i se štětcem a barvami. 

Duben 2024 – Modrobílé polštáře

Bílá s námořnickou modrou k sobě vždycky pěkně ladí a to i na těchto polštářích. Jeden je v jednodušší, minimalistické podobě, jeden trochu složitější s více detaily. Je jen na vás, který si vyberete.

Návody 2023

Leden 2023 – zelenobílé polštáře

Zelená je vděčná barva, která má uklidňující účinky, a když ji doplníte bílou, dostanete krásnou barevnou kombinaci.

Vy si samozřejmě můžete zvolit kombinaci úplně jinou. Polštáře budou krásné třeba v klasické černobílé barevnosti. Ale zajímavá může být třeba červená se šedou. Možností je mnoho a záleží jen na vás, jaké barvy máte rádi a jaké vyberete.

Ve videonávodu zjistíte naprosto všechny informace k tomu, abyste si vytvořili design, který vidíte na fotkách. A samozřejmě nechybí šablony, které si můžete vytisknout doma na papíry A4 a podle jednoduchého nákresu poskládat.

Únor 2023 – Polštáře a běhoun v gypsy stylu

Barevné polštáře v pestrých barvách jsou zdobené různobarevnými pruhy, které nad povrch plasticky vystupují. Ozdobné prošívání najdete jak na pruzích, tak i na podkladu.

Běhoun, i když vypadá podobně, je šitý jiným způsobem, protože plastičnost by zde byla spíše na škodu. Zase si ho ale můžete ozdobit prošíváním přecházejícím mezi barvami.

Obojí se stane výrazným prvkem vašeho interiéru.

Březen 2023 – Nástěnný quilt

Nástěnný quilt, který se může stát třeba i ozdobným středovým ubrusem. Pokud tedy budete ochotni riskovat, že ho někdo může i polít. Já to riskovat nechci a proto jsem ho určila k pověšení na zeď.

Quilt je vhodný jak do zdobného, tak i do moderního interiéru, kde může být tím hlavním ozdobným prvkem.

Naučíte se, jak si sami jednoduchým způsobem nabarvíte látku na barevné aplikace a poté ušijete celý quilt.

Součástí je samozřejmě šablona ve skutečné velikosti, kterou si jednoduše podle nákresu poskládáte z papírů velikosti A4. Můžete si ji tedy vytisknout i na domácí tiskárně.

Duben 2023 – Sedák, jednoduchý i zdobený

Občas doma potřebujeme něco na sezení a nemusí to být zrovna židle nebo křeslo.

Ušijte si sedák.

Je lehký a tedy snadno přemístitelný, můžete ho mít v jaké barvě chcete, může být výraznou ozdobou vašeho interiéru nebo jen nenápadným doplňkem sloužícím svému praktickému účelu, tedy sezení. Vše určujete vy materiálem a vzorem, který pro něj vyberete.

Květen 2023 – Běhoun a prostírání v zelenomodrých barvách

Kdo z nás nemá doma hromady různobarevných zbytků látek? Myslím, že téměř nikdo takový se tu nenajde. Já jich mám tedy požehnaně. Proto každý zajímavý projekt, kde je možné tyto zbytky různých velikostí a tvarů využít, je vítaný.

Jedním z nich je i návod na tento běhoun a prostírání, kde různobarevné kousky látek doplňuje a trochu usměrňuje bílý základ.

V podrobném návodu si ukážeme jak sešívat kousky látek, jak získat potřebný tvar, jak šít křivky, no prostě se zase dozvíte spoustu informací, abyste si mohli všechno ušít sami.

Červen 2023 – Kabelka a kosmetická taštička s ornamentem

Šijete rády kabelky?

Pak tu pro vás mám jeden videonávod na velmi prostornou kabelku přes rameno v uvolněném boho stylu. A kromě kabelky si rovnou můžete ušít i kosmetickou taštičku nebo psaníčko. Záleží na vás, jak to pojmete.

Kabelka je ušitá z textilní koženky, je ozdobená ornamentem, uvnitř má jednu kapsu volnou a jednu na zip a zapínání na magnet.

Jak kabelka tak kosmetická taštička jsou samozřejmě vypodšívkované.

Srpen 2023 – Polštáře s křivkami

Mám ráda křivky.

Jsou pro mě mnohem příjemnější a více oku lahodící než přísné hrany klasického patchworku. Ten také nezavrhuji, ale křivky u mě zkrátka vyhrávají.

Křivky ovšem není tak snadné šít, aby vypadaly opravdu pěkně a všechny strany byly krásně začištěné. Ale pokud je budete šít způsobem, který vás naučím v tomto videonávodu, dosáhnete obojího.

Jedna varianta, což je zelenohnědý polštář, je snadnější, druhá varianta pak o něco složitější, ale podle návodu ji určitě také zvládnete a pak si už budete moci tvořit své vlastní návrhy krásných křivek, protože budete vědět, jak na to. 

Září 2023 – Quilt s amonity

Tento quilt můžete uplatnit třeba jako běhoun, ale já myslím, že by to byla škoda. Bude totiž skvěle vypadat jako obraz na zdi.

Začneme pracovat s bílou látkou, kterou si nabarvíme podle našich potřeb zcela jednoduchým způsobem,  pak vytvoříme motivy, ukážeme si, jak quiltovat. A kdo bude chtít, může doplnit ještě i tisk barvami. 

K dispozici máte podrobné videonávody a šablony připravené k tisku.

A pokud nechcete tvořit vlastní šablony pro závěrečný tisk, můžete si je u mě objednat.

Říjen 2023 – Textilní mísa

V Klubu textilního tvoření si hrajeme nejen s barvami, ale i tvary. A podle tohoto návodu si vytvoříte textilní objekt – mísu. 

Mísa samozřejmě není úplně pevná, pořád pracujeme s textilem, ale díky zpevnění všech částí a šití podle přesně vypočítaného střihu, krásně drží tvar. 

Listopad 2023 – Běhoun s puntíky, prostírání a polštář

Běhoun, na kterém se doplňují aplikované motivy s tvary vytvořenými jen za pomoci volného quiltování.

Já jsem zvolila kombinaci oranžové s šedohnědou, ale nadšeně bych se pustila do duhového přechodu nebo bych použila odstíny jedné barvy. Kdo se mnou barví látky, tak může využít své nabarvené zásoby.

Samozřejmostí je šablona jak na hlavní motiv, tak i na vlnovkový okraj. 

Bonusový návod – Polštář s quiltovaným srdcem

Podle bonusového návodu si můžete ušít polštář se srdcem, kde se potkává několik technik. Aplikace, trapunto, volné quiltování. 

Šablona je samozřejmostí a také detailní videa z prošívání jednotlivých částí. 

Celoroční klubový projekt – patchworková deka

Vedle jednotlivých návodů tu máme také celoroční projekt, který tvoříme kousek po kousku každý měsíc a na konci roku budeme mít hotový výrobek. 

Je jím velká patchworková deka o velikosti cca 200 x 200 cm. Je na vás taková deka příliš velká? Pak si můžete zvolit i menší variantu, kterou jsem pro vás navrhla. 

Jak to v klubu funguje?

Nový výrobek

Každý měsíc vytváříme společně 1 nový výrobek, ke kterému dostanete návod k 15. v daném měsíci.

V červenci a prosinci máme prázdniny.

Co budeme tvořit

Tvořit budeme polštáře, ubrusy, nástěnné quilty, taštičky a třeba i nějakou tu kabelku.

Budeme to prokládat jednodušší prací s barvami, protože ty při tvorbě také ráda a často používám.

Zajímavý design

Budeme se věnovat především zajímavému designu, méně podstatné pro nás budou speciální střihy.

Nečekejte proto např. střihově vymazlenou kabelku, ale jednodušší kabelku s originálním vzhledem ano.

Bonusy

Kromě 10 návodů, které dostanete v každém případě, můžete počítat i s bonusem. Nebo s bonusy.

V každém případ jím bude patchworková deka jako celoroční projekt.

Techniky

S technikami používanými v návodech vám ráda pomohu v doprovodné FB skupině.

Některé techniky jsou samy o sobě velmi obsáhlé, ty se v klubu učit nebudeme. Můžete se je ale naučit v samostatném kurzu. Jedná se především o barvení látek reaktivními barvami – samostatný kurz je k dostání zde.
A také o volné quiltování – samostatný kurz je zde.

Členství

Členství se všemi výhodami si můžete zakoupit kdykoliv.

Členství začíná běžet dnem připsání platby, kdy také obdržíte vstupní údaje do členské sekce a přístup k celému obsahu klubu. Ano, ke všem návodům. 

Měsíční členství

Chcete-li se s klubem seznámit, můžete si zakoupit měsíční členství. V případě, že se do konce zakoupeného měsíce rozhodnete pro roční členství, snížím vám cenu ročního členství o zaplacenou částku. Stačí mi jen napsat na info@janadohnalova.cz

Zvýhodněná cena kurzů

Při tvoření daších kurzů poskytnu členkám klubu výhodnější cenu než za jakou bude kurz běžně k dispozici.

Živé akce

Budu-li pořádat setkání naživo, ať pro návody z klubu nebo jiný kurz, nabídka bude k dispozici nejdříve pro členky klubu

Členství v Klubu textilního tvoření

Roční členství

4500,- Kč

 • přístup k celému obsahu, který už v klubu je k dispozici
 • přístup k novým návodům, které vznikají v průběhu trvání členství
 • podpora v FB skupině
 • další výše popsané výhody pro členy klubu
 • do klubu lze vstoupit kdykoliv

 

Měsíční členství

1000,- Kč 

 • přístup k celému obsahu, který už v klubu je k dispozici
 • přístup k novým návodům, které vznikají v průběhu trvání členství
 • podpora v FB skupině
 • další výše popsané výhody pro členy klubu
 • do klubu lze vstoupit kdykoliv
 • rozhodnete-li se v průběhu trvání členství změnit měsíční na roční, snížím vám roční členství o již zaplacenou cenu měsíčního – stačí napsat na info@janadohnalova.cz
Váš titul jde sem

Your content goes here. Edit or remove this text inline or in the module Content settings. You can also style every aspect of this content in the module Design settings and even apply custom CSS to this text in the module Advanced settings.

Jak funguje členství?

V okamžiku připsání ceny na účet obdržíte vstup do členské sekce a od tohoto dne máte přístup k celému obsahu po dobu, po kterou trvá vaše členství.

Kdy dostanu nový návod?

Nové návody zveřejňuji vždy 15. v měsíci s výjimkou klubových prázdnin. 

Jak dlouhou budu mít k návodu přístup?

Přístup k návodům máte po dobu trvání vašeho členství.

Jsem začátečnice, nebudou pro mě návrhy moc složité?

Všechny výrobky jsou velice podrobně popsané krok za krokem, předpokládá se ale, že umíte sestavit sendvič, olemovat polštář nebo ušít zadní stranu polštáře. Tyto základní dovednosti součástí návodů nejsou. Také se podrobně nevěnuji úplným základům technik, jako jsou třeba aplikace nebo základy patchworku. Kurz aplikací je k dispozici zde, kurz pro úplné začátečníky, kde si ukážeme základní technické záležitosti, je v přípravě. 

Neumím volně quiltovat, mají pro mě návody smysl?

Určitě, návody obsahují různé techniky a místo volného quiltování můžete zvolit jiný způsob prošití. Ale volné quiltování je důležitou součástí mé tvorby a mých návrhů, protože poskytuje mnohem více možností a velkou tvůrčí svobodu.  Chcete-li se jej naučit, pak můžete využít Kurz volného quiltování. 

Je možné si zakoupit jen samostatný návod?

Ne, není možné zakoupit samostatně návody, které jsou součástí Klubu. 

A co by řekly předplatitelky o klubu své kamarádce? 

✏️ Že je to perfektní a i kdyby zpočátku nic moc neuměla, tak od Vás je perfektní způsob jak výuky, tak i povzbuzování a podporování chuti něco tak pěkného taky vytvořit

✏️ Určitě se Ti bude líbit podrobné vedení a netradiční přístup lektorky, která svému řemeslu rozumí! Naučíš se spoustu nového a budeš se těšit na další a další zajímavé projekty. 

✏️ Klub je velice pečlivě připraven , ukazuje různé postupy šití a zpracování látek

✏️ Naučíš se další techniky šití. A máme výbornou lektorku. Podívej na návody.

✏️ Líbí se mi forma zpracování návodů, která je podle mě určitě srozumitelná i pro úplné začátečníky. Pro pokročilejší členky je klub zdrojem inspirace

Jak funguje přihlašování a jak se se dostanu ke kurzu?


✏️ Po objednání kurzu vám do vašeho e-mailu dorazí potvrzení objednávky a faktura.

✏️ Platit můžete klasickým převodem nebo okamžitě s využitím QR kódu, on-line převodem nebo kartou buď v Kč nebo v EUR

✏️ Po zaplacení a připsání ceny za kurz na můj účet (což je při využití okamžité platby ihned), obdržíte do vašeho e-mailu potvrzení o zaplacení a přihlašovací údaje do členské sekce na tomto webu. Vše probíhá přes automatický systém, proto prosím zadávejte VS z faktury, ať nemusíte zbytečně čekat na ruční potvrzení platby.

✏️ Pro přihlášení stačí v menu na této stránce otevřít „Přihlášení“ a tudy se, po zadání jména a hesla, které jste obdržela v e-mailu, dostanete do členské sekce.

✏️Po přihlášení se vám otevře rozcestník, kde už stačí pouze vybrat Klub textilního tvoření.

Něco nefunguje? Pište prosím na info@janadohnalova.cz

Objednat předplatné v Klubu textilního tvoření

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.
Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

Máte ke Klubu textilního tvoření doplňující otázky? Kontaktujte mě na info@janadohnalova.cz