Tyto dva polštáře mi daly celkem zabrat. Ne vlastní návrh, ten nebyl složitý, protože jsem zkrátka využila tvůrce, který vytváří věci nejkrásnější, a to je příroda. V ní nacházím inspiraci stále, stačí se jen dívat. Stejně tak i tento motýl je pouhou kopií toho skutečného. Složité, nebo spíše časově náročné a také náročné na přesnost a pečlivost bylo jeho provedení.

Motýlci jsou vytvoření technikou malované trapunto a vytvořila jsem je do kurzu Malované trapunto, kde jsou k dispozici jak přesné šablony, tak i podrobné videonávody a moje přítomnost k tomu.

Koukám, že už prvním odstavcem jsem asi odradila dost lidí, kteří by se třeba do tohoto výrobku chtěli pustit. Ale když já mám zkrátka spoustu detailů ráda. Ale nepřeháním to zase tak moc jako někteří tvůrci a tvůrkyně, kteří pracují na quiltu do soutěže klidně i roky. Jak to teď píšu, tak mám dojem, že jsem to už někde zmiňovala. Alespoň vidíte, že jsem tím stále fascinovaná, protože zatím je pro mě nepředstavitelné, že bych na nějakém quiltu pracovala tak dlouho. Ale co vím, možná ta doba jednou přijde a já budu sedávat pravidelně každý den chvilku nad nějakým svým výtvorem, který budu postupně roky cizelovat k dokonalosti 🙂

Na motýlovi je hodně detailů, ale zase právě díky nim vynikne ta krása. Plastičnosti jsem dosáhla díky technice trapunto, která umožňuje hrát si s různými vrstvami, některé nechat vystupovat více, některé potlačit a díky tomu mohu dosáhnout zajímavých efektů. A samozřejmě k tomu přidejte ještě barvy a štětec. Bez toho by to nešlo, protože přece mluvím o malovaném trapuntu.

Okolí motýla je volně proquiltované hodně drobným vzorem peří. Musí být drobný, aby pěkně stlačil všechny vrstvy k sobě a umožnil vyniknout centrálnímu motivu. To znamená, že není přípustné jen peří, ale jakýkoliv quiltovací vzor, kterým dosáhnete tohoto cíle. A jestli volně nequiltujete, tak i na to mám kurz 😀  Stejně jako na barvení látek, které jsem použila na zadní stranu polštářů 🙂

A na závěr si dáme pár fotek od počátku až ke konci.

A kdybyste si ho chtěli i přes všechny ty peripetie, co jsem popsala, přece jen ušít, tak přes tlačítko se dostanete k informacím o kurzu. Je tam samozřejmě více návodů, než tento jeden. Však se na to koukněte a uvidíte sami, jestli by to pro vás mohlo být přínosné.