Mezi mé nejoblíbenější činnosti patří volné quiltování a barvení látek. V těchto polštářích se spojily obě dvě dohromady. Ručně barvená modrá látka tvoří základ pro bílé prošívání, u bílých polštářů pak tvoří zadní stranu. A prošívání je zde samozřejmě modré, aby pěkně na bílém podkladu vyniklo. 

Vytvořit tyto polštáře byl takový spontánní nápad, byla to práce na delší dobu, protože vzor je opravdu malý, ale rozhodně nelituju, protože výsledek předčil mé očekávání.

Někdy se stane, že mám očekávání, která nejsou naplněna, v tomto případě tomu bylo naopak. I když začátek se nevyvíjel úplně podle mých představ. Nejdříve jsem zkoušela, zda bude lepší kolečka na bílém podkladu celá obkroužit modrou nití, abych zjistila, že to lepší nebude. Kdo trochu zná volné quiltování, tak ví, že párat volně quiltované stehy je opravdu nezábavná činnost (velice jemně řečeno 🙂 ). Takže jsem nepárala, látku se vzorem odložila a začala znovu a lépe. 

Celkově na mě výsledek působí folklórním dojmem. A já mám folklórní vzory moc ráda. 

V září je vypsaný kurz barvení látek a v říjnu pak kurz volného quiltování pro začátečníky. 

Kdyby vás některá z těchto činností lákala – a připravte se na to, že se jim budeme věnovat opravdu důkladně, mrkněte do sekce Kurzy. Anebo vám dám tlačítko zrovna sem, protože jsem zjistila, že na těch mobilech to není úplně přehledné. Já pracuji většinou na počítači, tak jsem byla celkem překvapená, když jsem koukala na zobrazení stránek na mobilu. Co bych pro vás neudělala 🙂