Art quilty, tedy textilní obrazy, tvořím velice ráda.

Už jsem kdysi dávno na svém původním blogu psala, že mě vlastně šití moc nebaví. Ano, je to divné, když se šitím živím, ale většina mé práce ve skutečnosti není šití. Je to kreativní činnost, při které používám šicí stroj.

Šití přichází až potom, když mám třeba u polštáře přišít zadní stranu. Nebo když mám nazdobené díly kabelky a teď z nich musím ušít tu kabelku 🙂 To už je ta méně zábavná část. A proto mám nejraději právě art quilty, u kterých je opravdu na prvním místě hraní si se vzory, motivy, kreativita a co se týká toho šití, tak to je nutné pouze u lemování a přišívání tunýlku, který slouží k zavěšení quiltu.

Čím dál více docházím k tomu, že mě baví nejvíce právě tyto „placaté“ věci, kdy můžu popustit uzdu fantazii a využít různé techniky, které mi textilní tvorba poskytuje.

No a protože stále tvořím pro kurz Malované trapunto, využila jsem pro tento quilt právě tuto techniku. Trapunto doplněné barvami a k tomu volné quiltování.

Kdybyste si chtěli takový quilt vytvořit, v kurzu na něj najdete podrobný videonávod a samozřejmě šablonu.

Quilty s trapuntem, ale nejen s ním, pracují hodně s plastickými vystupujícími částmi, které bohužel na fotce celého quiltu vůbec nejsou vidět. Proto jsem nafotila detaily, abyste si uvědomili tu trojrozměrnost quiltu, která vynikne právě v okamžiku, kdy máte quilt skutečně před sebou. A když k tomu ještě použijete osvětlení, tak vzniká krásná hra světla a stínu, která hned přitáhne pohled.

Pokud vás zajímá kurz, tak koukněte sem – Kurz Malované trapunto.

A jestli vás zaujal samotný quilt a zatoužili jste ho mít doma na zdi, tak ho najdete zde.